איגוד הכדורסל בישראל

איגוד הכדורסל בישראל הוקם בשנת 1968, כאשר עד אותה שנה נוהל הכדורסל בארץ על ידי התאחדות הספורט בישראל. איגוד הכדורסל הינו עמותה ציבורית רשומה המרכזת ומייצגת את ענף הכדורסל בישראל הכולל בתוכו את הליגות המקצועניות השונות ואת נבחרות ישראל השונות, גברים ונשים כאחד. איגוד הכדורסל משקיע מאמצים רבים כדי שתתקיים פעילות כדורסל, שהיא לפי חזון האיגוד, פעילות שהערך המוסף החברתי והציבורי שלה הוא מעבר לספורט. ערכי היסוד של איגוד הכדורסל הם סובלנות, משמעת, התמדה ומצוינות והוא שואף שבאורח זה יפעלו הקבוצות והשחקנים הנמנים תחת הארגון.2012-11-11_1100_002
מטרותיו של איגוד הכדורסל בישראל הן ביתר היתר לפעול למען החזרת נבחרות ישראל לדרג א', לטפח את דור העתיד ולהמשיך לשפר את התשתיות בליגות הילדים, נערים ונוער.
כמו כן איגוד הכדורסל תומך בנבחרותיו הייצוגיות, נבחרות ישראל לגברים ולנשים, כאשר המטרה המרכזית היא כמובן להביא נבחרת בוגרת למשחקים האולימפיים או לאליפות העולם המתקיימת מדי שנה.
הנהלת האיגוד מונה עשרים ותשעה חברים כשבראשה עומד יושב ראש האיגוד. ההנהלה אחרית על ניהול תקין של משחקי הכדורסל וכן על בחירת מוסדות האיגוד. נשיאות האיגוד אחראית על קבלת ההחלטות השוטפות בכל ענייני האיגוד ומקיימת פגישות שבועיות שעל סדרן מונחות החלטות מקשת רחבה של נושאים.
חלק אינטגראלי מאיגוד הכדורסל בישראל הוא איגוד השופטים הכולל חמש מאות שופטים והוא אחראי על ניהולם התקין של כל משחקי הכדורסל בארץ. איגוד השופטים אף כולל תשעה שופטים בינלאומיים והם משובצים במשחקים יוקרתיים המאורגנים על ידי הפדרציה הבינלאומית של כדורסל (פיב"א).
כמו כן איגוד הכדורסל בישראל כולל ועדת ביקורת, ועדת משמעת וכן ועדות נוספות שאחראיות על תחומים שונים, ביניהם: שיווק, כספים, מנהל, ארכיון ועוד.
יו"ר איגוד הכדורסל כיום, אבנר קופל, רואה בכדורסל אמצעי להנחלת ערכים חינוכיים, בריאותיים, ספורטיביים לצד ההישגים התחרותיים.
איגוד הכדורסל הישראלי חשוב ביותר, מאחר והוא אחראי על פיתוח ענף הכדורסל בארץ בכלל וליגת העל בכדורסל בפרט.

סגור לתגובות.